Yüzüklerin Efendisi 1 Yüzük Kardeşliği

Peter Jackson tarafından yönetilen, JRR Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi kitabının ilk cildine dayanan, Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği 2001 yapımı destansı bir fantastik filmdir. Film, Karanlık Lord Sauron tarafından Orta Dünya sakinlerini köleleştirmek için yaratılan güçlü ve kötü bir eser olan Tek Yüzüğü yok etmek için çıktığı bir yolculuğa çıkan hobbit Frodo Baggins’i konu alıyor.

Yüzüklerin Efendisi 1
Yüzüklerin Efendisi 1 Yüzük Kardeşliği Film izle

Filmin konusu, Frodo’nun Tek Yüzüğü amcası Bilbo’dan miras aldığı hobbitlerin anavatanı Shire’da başlıyor. Frodo çok geçmeden Yüzüğün güçlü ve tehlikeli bir silah olduğunu öğrenir, onu geri almak için her şeyi göze alacak olan Sauron ve yardakçıları tarafından aranır. Sadık arkadaşı Sam, bilge büyücü Gandalf ve bir grup cesur savaşçının yardımıyla Frodo, Yüzüğü orijinal olarak dövüldüğü Hüküm Dağı’nın ateşli derinliklerinde yok etmek için Orta Dünya’da tehlikeli bir yolculuğa çıkar.

Yüzük Kardeşliği yıldızlardan oluşan bir kadroya sahiptir: Frodo rolünde Elijah Wood, Gandalf rolünde Ian McKellen, Sam rolünde Sean Astin, Aragorn rolünde Viggo Mortensen, Legolas rolünde Orlando Bloom, Boromir rolünde Sean Bean ve Saruman rolünde Christopher Lee. Film kritik ve ticari bir başarıydı ve iki devam filmi olan The Two Towers ve The Return of the King’in başarılı bir şekilde yayınlanmasının yolunu açtı.

Yüzüklerin Efendisi 1 film izle, 2001 Aksiyon filmi Full HD 1080p kalite Türkçe Dublaj ve Altyazılı 720p Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği film izlesene.

Yorum yapın